Každý se snaží zařídit si svůj byt tak, aby se mu žilo pohodlně a příjemně. Hledáme zajímavé kousky nábytku, zajímavé dekorace nebo příjemné kombinace barev. Často se předháníme, čí byt bude elegantněji zařízený, kde budou dražší doplňky nebo nábytek. Málokoho ale napadne, že kvalitu bydlení nedělají jen tyto zařizovací předměty. Měli bychom si uvědomit, že stejně důležité je mít možnost byt dobře vyvětrat, dělat to pravidelně a nebát se ani v chladném počasí. Stejně důležité je mít byt dostatečně prosvětlený nejlépe denním světlem. Obě zmíněné záležitosti nám umožní, aby náš organismus dobře fungoval a netrpěl zdravotními problémy, které z nedostatku těchto skutečností často pramení.

šero neprospívá

Důvody pro dodržování těchto pravidel

1/ Dobře vyvětraná místnost zabezpečí, že se lépe soustředíme na práci, čerstvý vzduch zabezpečí, aby v místnosti kolovalo co nejméně bakterií a vzduch je více nasycen kyslíkem. To zabezpečí správnou funkci našeho mozku.

2/ V čerstvém vzduchu se hůř daří plísním a vlhkosti. Stěny se vysoušejí a je menší pravděpodobnost, že se u obyvatel rozvine alergie nebo plicní onemocnění.

3/ Špatné osvětlení místnosti denním nebo umělým světlem zapříčiní vznik deprese a špatné nálady. Jsme nepříjemní a práce nám nejde od ruky. Můžeme i snáze onemocnět.

4/ Kvalitní spánek je pro náš organismus velmi důležitý. Dobře vyvětraná ložnice zabezpečí, aby náš spánek přinesl dostatek odpočinku a příjemného pobytu v místnosti pro spaní. Budeme také dbát na odhlučnění a správnou teplotu kolem 18 stupňů Celsia.
zdravé větrání

5/ Správné osvětlení denním světlem v interiéru přinese i nemalé úspory v čerpání energie, což každý majitel bytu určitě ocení. Můžeme šetřit i větráním, volíme krátké a intenzivní výměny vzduchu, zejména v zimních měsících.

Proto až budete zařizovat byt, mějte na paměti, že vaše bydlení netvoří jen krásný interiér, ale i další možnosti, jak si zařídit příjemný a zdravý byt.