Plavby na luxusních výletních a dovolenkových lodích známe spíše z amerických filmů. K nám se tyto zájezdy dostaly celkem nedávno, avšak ihned Čechy, kteří cestování prostě milují, uchvátily.
výletní loď
O co se vlastně jedná?
Na světě je několik plavebních společností, které organizují dovolené na luxusních výletních lodích. Jedná se v podstatě o taková města na moři. Zázemí mají totiž neskutečně rozmanité. Najdete zde tolik zábavy a aktivit, že zřejmě jedna plavba nebude k prozkoumání a užití si všeho, dostatečně stačit.
V letních měsících samozřejmě potěší venkovní bazény se skluzavkami, tobogány a jinými vodními atrakcemi. Milovníci sportu si mohou zahrát třeba golf, tenis nebo basketbal. Ten, kdo preferuje sluníčko, může relaxovat na lehátku s drinkem v ruce a přitom mít pod sebou několik pater lodi a celý širý oceán.
Kdo slunce příliš nevyhledává, nebo se vydá na plavbu v nepřívětivém počasí, toho jistě potěší řada restaurací, barů, kasino, kinosály, divadla, knihovna, diskotéky, nebo také masáže, kadeřnické a kosmetické služby, či vnitřní wellness centrum s mnoha bazény. Své si zde najdou všichni cestovatelé nejrůznějších věkových kategorií od dětí až po seniory.
Vysoký standard služeb je samozřejmostí, takže se budete cítit jako členové nejvyšší společenské vrstvy.
výletní loď na moři
Jak to probíhá?
Z České republiky jste do přístavu, odkud se vyplouvá, přepraveni autobusem, nebo letadlem, samozřejmostí je česky hovořící delegát po celou dobu pobytu. Ubytování budete v kajutě, kterou si předem u cestovní kanceláře vyberete, jejich ceny se liší dle velikostí a vybavení. Na lodi tohoto typu se však nemůže stát, že byste byli zklamáni.
No a pak už se vyráží.
Plavby většinou probíhají v lukrativních lokalitách, kupříkladu ve východním a západním středomoří, kde během 12 nocí, tedy 14 dnů navštívíte Italský Janov, Francouzskou Marseille, Španělskou Barcelonu, Maltu, Krétu, Rhodos, Athény, Korfu, nebo také Řím. Nejedná se však jen o plavby, ale i o skutečné užívání si na pevnině, díky fakultativním výletům. Zážitky můžete získat nejen na lodi, ale i na nejkrásnějších plážích v těch nejzajímavějších letoviscích. Je jen na vás, zda si vyberete cestu po Evropských destinacích, nebo třeba po Karibiku.

4.6/5 - (5 votes)