Jestliže jste se rozhodli zhubnout, určitě jste se vydali tím správným směrem. Úprava jídelníčku, zdravý životní styl, snaha shodit přebytečná kila. Opřeli jste do toho. Vše vám jde hladce, tedy až do chvíle, kdy přijde situace, že chcete všechno vzdát a zahodit veškerou vaší dosavadní snahu. Poradíme vám, jak neztratit motivaci a nedělat chyby, které brání úspěšnému hubnutí.
lákavá makronka
V prvé řadě byste si měli uvědomit, že krizové momenty mohou přijít, a věřte, že opravdu přijdou. Je to však přirozená součást jakékoliv změny, proto byste tento fakt měli přijmout ještě před tím, než se do hubnutí vůbec pustíte. Shazování přebytečných kilogramů je dlouhodobý proces, během kterého nastanou situace, které vám mohou bránit v dosažení vašeho cíle. Proto si raději předem ujasněte, že po sobě nemůžete chtít stoprocentní dokonalost. Co tedy dělat, když takovéto momenty přijdou? Jak se v takových chvílích nejlépe zachovat?
v restauraci
STRES
Každodenní povinnosti, především v práci, se mohou nahromadit tak, že najednou zjistíte, že nemáte ani čas dojít si na oběd. Hlad potom zaháníte sladkostmi, které vytáhnete ze šuplíku. V takovém okamžiku je potřeba si uvědomit, zda jde jen o krátkodobý stres, či o dlouhodobou situaci. Dietu můžete na chvíli vědomě přerušit a čekat, až situace odezní. Pokud však stres nepřestává, je na místě zvážit, zda byste si neměli najít jinou práci, takovou, ve které se budete cítit dobře. Každodenní stres totiž podkopává vaše rozhodnutí ubrat na váze, nutí vás jíst nezdravě a nepravidelně, což velmi brání vašemu cíli zhubnout.
zdravá snídaně
ŽÁDNÁ PODPORA V OKOLÍ
Jestliže se od svého okolí setkáte s výsměchem namísto podpory, moc vám to ve vašem cíli zhubnout nepomůže. Pokud se od rodiny nedočkáte pozitivní podpory, svěřte se kamarádům, kolegům, nebo v krajním případě terapeutovi. Podporu si zasloužíte, ať už přijde odkudkoliv.
OSLAVY
Na oslavách jistě budete čelit výzvám, abyste ochutnali vynikající chlebíčky, napečené cukroví a další dobroty z připravené hostiny. V takových chvílích je těžké zůstat jen u vody. Pokud si ale sami dovolíte, že dietu pro jednou porušíte, jezte na oslavě bez výčitek. Pokud dietu porušit nechcete, držte se svého „NE“, který by měli všichni respektovat.