Stěhování může proběhnout v poklidu a nemusí to být vaše životní trauma.

Výhody všedních dnů – stěhovací firmy mívají nejdříve obsazené víkendy, přitom to nejsou zrovna ideální dny, kdy by na vás číhalo nejméně stresu. Lepší volbou mohou být dny všední, nejlépe ve středu či ve čtvrtek s tím, že si berete v pátek (a na víkend) volno. Většina lidí je v zaměstnání, takže nebudete tolik pod drobnohledem, a čím méně zvědavců kolem, tím lépe.

příprava na stěhování

Využijte výhod osvědčených balicích materiálů – těmi nejsou ani staré noviny a časopisy, ani starý textil. Papír ani textilie nechrání tak účinně, jako bublinková fólie. Do té zabalíte téměř všechno, i ty nejkřehčí věci. Zatavené vzduchové bublinky dokážou doslova divy. A na velké předměty, co nepřijdou do krabic, použijte tenkou polyetylenovou (flexi) fólii, obalíte s ní ve více vrstvách komody, koberec, matrace, chladničku nebo pračku.

kartonové krabice

Na lepicí pásku si pořiďte odvíječ – moderní výrobky balicí techniky nás dovedou někdy pěkně potrápit, kupříkladu taková lepicí páska. Je velmi tenká a doslova neposedná, špatně se hledá její konec, lepí se na vše kolem vás, jen ne tam, kam chcete, trhá se na více kusů, roluje mezi prsty, zkrátka vás může i pěkně rozčílit. Nenechávejte pásce takové pole působnosti a vložte ji do ručního navíjecího bubnu, takto vám poslouží tak, jak by měla.

Obětujte jednu místnost – a to jak v místě, odkud se stěhujete, tak i na novém působišti. Co tím máme na mysli? Jednu místnost, kterou nejméně využíváte, obětujte na dočasný sklad, kam budete ukládat všechny zabalené krabice a další věci, připravené ke stěhování dle ceníku v Hradci Králové. Stěhovací firma bude mít i snazší práci, nebude nikde bloudit a bude nakládat a vykládat vše z jednoho místa na jedno místo. Zároveň se nebudete doma ani v novém bydlišti cítit jako mezi regály obchodního domu.