Je mnoho křesel, které se v dnešní době prodává, ale ne všechny jsou pohodlné. Když přijdeme z práce, chceme si odpočinout, posadit se, natáhnout nohy a relaxovat. Ale ne všechny křesla nám tento komfort dokáží dopřát. Pojďme se podívat na některá křesla, která naše nároky splňují.
relaxační křeslo.png

Správné křeslo = super relax


Ušák s taburetem
Tento typ křesla známe z dob minulých. V dnešní době se již prodávají v moderním designu ve dvou provedeních.
1. U prvního typu ušáku je podsedák vysunutý dopředu od kostry a také je nižší. Uprostřed části opěry zad jsou našity knoflíky. Taburet je standardně vysoký, abyste si mohli pohodlně rovně opřít nohy za rovno s křeslem.
2. U druhého typu je podsedák za rovno s kostrou a je vyšší. Další rozdíl je, v prošívání prostřední části opěry zad, zde nenajdeme knoflíky, ale opěra je prošitá skrz celou šířku. Taburet je o trochu vyšší než sedací část křesla.
U obou druhů je nepřeberné množství potahových látek, z kterých si můžete vybrat – od květinových, přes kostky, motýli, mozaika, ale i krásné jednobarevné provedení. Cena těchto křesel je poměrně nízká, od 5 000,- – 7 000,-. Žádné vybavení, jako masáž apod., nemají.
oranžový ušák.jpg

Polohovací otáčivé relaxační křeslo s podnožkou
U těchto typů je část na sezení přimontována šroubem k noze s podstavcem, proto se tedy může křeslo otáčet dokola. Křeslo jako takové je masivnější, mívá krásné prošívání sedadla, tvarované na zdravé sezení a držení zad. Buď bývá polohovatelná pouze část zad, s tím, že je v ceně taburet na nohy, anebo lze polohovat jak zadní část, tak i část na nohy.
Bývá buď bez masáže, nebo s masáží, u některých typů i s vyhříváním v několika stupních. Nosnost těchto křesel je do 150 kg.
Co se týká potahových látek, není u těchto typů moc velký výběr, maximálně 2–3 druhy barev a většinou ekokůže. Cena je vyšší, pohybuje se v rozmezí od 6 000,- – 10 000,-, podle toho, co konkrétně má za funkce, zdali jen masáž nebo i výhřev.

Mechanicky polohovací relaxační TV křeslo
Tento typ křesel je masivnější, jsou většinou buď na 4 nohách nebo v provedení – dole půl měsíc. Konstrukčně jsou tyto typy rozmanité.
1. typ – zde jsou v části zad 2 polštáře – dole větší, u hlavy menší. Dále je polohovatelná v části zad, ale i nožní část, takže nepotřebujete si kupovat zvlášť taburet. Žádné další vybavení nemá.
2. typ – zde je celá zadní část spojená a jen prošitá. Polohovat lze pouze ta část na nohy. Má ale bonus v podobě elektronických funkcí vibrování a vyhřívání u pasu.
Opět, co se týká potahových látek, i zde není příliš velký výběr, většinou jsou zde 2–3 možnosti. Nosnost těchto křesel je do 150 kg. U prvního typu se cena pohybuje okolo 5 500,-, u druhého typu to je kolem 8 000,-.
polštáře na lehátkách.jpg

Záleží každopádně na Vás samotných, jaké křesla si domů pořídíte. Konečně si můžete užít v poklidu rodinného krbu relaxaci, kterou si můžete dopřát každý den po práci, a ještě k tomu ušetřit, v případě, pokud si pořídíte křeslo s masáží. Rozhodnutí je již však pouze na Vás.