Elektřina, přesněji její cena vyletěla do oblak. Lidé řeší závislost na dodavatelích, kteří se ne vždy chovali zrovna férově. Výsledkem je jednak vysoká cena elektřiny a za druhé nedůvěra k dodavatelům. Když už se zdálo, že se trh blíží k určité stabilizaci, vypukl válečný konflikt na Ukrajině. Pravděpodobnost, že vše bude jako dříve, je mizivá. Svět se změnil, řeší se závislost na dodávkách plynu z Ruska. Ať to dopadne, jak to dopadne, plyn bude následovat elektřinu a jeho cena bude stoupat. A to dlouho.

Tepelné čerpadlo

Další možností jak si zajistit teplo domácího krbu, jsou tuhá paliva. Kdo vyměnil s dotacemi kotel, si může výskat. Ale na jak dlouho? Za jak dlouho budou fosilní paliva na černé listině? A topit dřevem? Dosud je ho dostatek, ale hromadný přechod na toto palivo může mít za následek také růst cen a i obtíže s jeho zajištěním. Nejlepším řešením je být nezávislý. Ale jak toho docílit? Jde to vůbec?

Samozřejmě, že to jde. Můžete si zvolit cestu absolutní nezávislosti, nebo závislost jen částečnou, kdy k topení potřebujete jen trochu elektrické energie, a vše ostatní udělá čerpadlo. Čerpadla v Plzni sunus.cz mají v nabídce velkou škálu tepelných čerpadel, která pracují na principu vzduch/voda. Tato moderní čerpadla dosahují maximální účinnosti, na kterou potřebují jen minimální spotřebu elektrické energie. Což přeloženo do srozumitelného jazyka znamená velkou úsporu. Elektrická energie je nutná jen pro pohon čerpadla, nic neohřívá, nic nevytápí. Tepelná čerpadla zajistí tepelný komfort, na jaký jste ve svém domě zvyklí. Ohřejí vám i vodu.

Vše je nutné propočítat

Ano, namítnete, že počáteční investice není malá. Jenže i tady se dá podstatně ušetřit. Na vybavení domů tepelnými čerpadly jsou poskytovány dotace z různých dotačních programů, především z programu Zelená úsporám. Prozkoumejte nabídku a nechte si odborníkem doporučit vhodný typ i celkové řešení. Ušetříte.