Tažné zařízení https://www.amsa.cz/Tazne-Zarizeni-3691 je snad to nejužitečnější příslušenství, s čím výrobci v této kategorii produktů pro automobilový průmysl přichází na trh. Je velmi univerzální, můžete s jeho pomocí převážet z místa na místo nejrůznější předměty a váš vůz se tím pádem mění na jízdní soupravu. Jediným úskalím jízdy s přívěsem bývá řízení vozidla, které vyžaduje poněkud odlišné dovednosti, a klade na řidiče vyšší nároky.

zaplachtovaný přívěs

Co vše můžete převážet na přívěsném vozíku v rámci stěhování – při nakládání břemen na přívěs rozhoduje jak jejich objem, tak i hmotnost. Chcete-li podniknout tuto akci a vyhnout se placení stěhovacím firmám, pak byste měli znát nosnost přívěsu a rozměry břemen, která budou v rámci jedné jízdy na vozíku umístěna. Bude-li některé z nich povolenou nosnost či velikost zavazadlového prostoru přesahovat, budete zřejmě odkázáni na profesionály.

přívěsný vozík

Těžiště – velmi důležité je i zmapování těžiště nákladu s ohledem na plynulost a bezpečnost jízdy. Konkrétně to znamená, že např. vysokou chladničku (na svislo) a těžkou pračku byste měli nakládat co nejvíce dopředu, směrem k vozidlu, a v zadní části vozíku ponechat menší a lehčí předměty, např. uložené v krabicích. Čím vzdálenější budou velké a těžké předměty od vozidla, tím náročnější a nebezpečnější jízda vás čeká.

Automobilový provoz – máte-li tu možnost, naplánujte si stěhování na dobu, kdy je minimální provoz na silnicích, abyste nebyli tolik vystresovaní a užili si v průběhu jízdy více pohody. Můžete to koncipovat třeba tak, že začnete se stěhováním velmi brzy ráno, např. už ve tři nebo ve čtyři hodiny, s tím, že do šesté hodiny ranní je provoz opravdu minimální. Anebo akci podniknete naopak pozdě večer a protáhnete ji do nočních hodin, abyste měli hotovo tak kolem dvou hodin ráno. A co se týče dnů v týdnu, bývá nejmenší provoz ve středu a ve čtvrtek.