Na blokování produkce důležitého hormonu testosteronu se podílejí zejména dva negativní vlivy, a sice stres a nevhodný jídelníček. Co se týče stresu, lze si poměrně snadno vypomáhat adaptogenními bylinkami, s nimiž lze postupně odbourat většinu stresových podnětů, a nebude nutné shánět se na internetu po Viagře bez receptu. Bylinky za vás ovšem nevyřeší to podstatné, a sice, co si vkládat do úst. Zaměříme-li se na „normální“ stravovací zvyklosti, mnoho potravin sice považujeme za běžnou součást stravy, nicméně se zdravotním přínosem to nemá nic společného. Co tedy zařadit do kategorie nežádoucích jídel a surovin, a co naopak bychom měli jíst častěji, aby to napomáhalo mimo jiné i tvorbě testosteronu a erekci?

červené fazole ledvina

Lidský trávicí systém dokáže v uvozovkách „schroustat“ skutečně leccos. Párek v rohlíku, zapíjený kolovým nápojem, přeslazenou zmrzlinu a na závěr sklenici vína. Výživový poradce by toto vše jednoduše smetl ze stolu a nevěřícně kroutil hlavou. V první řadě by vám poradil, abyste výrazně omezili bílé pečivo, sladkosti, maso a uzeniny i alkoholické nápoje. Namísto této zběsilé kombinace jídel by vám navrhl zeleninový salát, luštěninovou pomazánku s celozrnnou bagetou a jako nápoj ovocný čaj, ájurvédské kafe s adaptogenními bylinkami, minerálku nebo ovocný čerstvě vylisovaný džus.

ovoce a zelenina

A jako zákusek hrst ořechů a sušeného ovoce, anebo dortík z celozrnné mouky a ovocem. Chcete-li prospět svému zdraví i vaší sexualitě, nahrazujte bílé pečivo celozrnným, maso a uzeniny luštěninami v mnoha úpravách a namísto sladkostí důvěřujte pestré plejádě ovoce, ořechů a semínek. A každý den si dopřejte čerstvou i tepelně upravenou zeleninu a kvalitní rostlinné, za studena lisované oleje. Chce to jen trochu dobré vůle a výsledky na vašem organismu na sebe nedají dlouho čekat. Budou se vám vyhýbat takřka všechny civilizační neduhy.