Skříně na míru vás mohou potěšit i zklamat, vše záleží na vašem přístupu a rozhodovacích procesech, které se přímo dotýkají jejich vnitřního uspořádání a designu. My bychom se nyní rádi zaměřili na design posuvných dveří, a to z jednoho prostého důvodu – dveře budete mít stále na očích, možná i mnoho let. Je to svým způsobem poměrně velká plocha, napodobující omítku v domě, její malbu, zejména vzor a barevný odstín.

šatní skříň

Kdokoli k vám přijde na návštěvu, a nebude-li vestavěná skříň umístěna zrovna ve sklepě, což zřejmě nebude, bude mít možnost posoudit váš osobitý vkus a nahlédnout za oponu vašeho životního stylu.

Fotografie a malby – někteří lidé sází na posuvné dveře s fototapetou, případně s různými vzory či malbou. Toto řešení si důkladně rozmyslete a chcete-li si nechat poradit, zaměřte se pokud možno na něco pozitivně laděného, co vám dodá energii. Mohou to být například motivy ovoce a zeleniny (melouny, jahody, pomeranče), moře a oceán, horská panoramata, stromy či květiny.

vestavěné skříně

Barva bez vzoru – jednoduché, ale přesto velmi přínosné řešení, jsou dveře v jedné barvě. Nic nepokazíte čistě bílou, kterou napasujete ke všemu. U ostatních barev si dejte záležet na sladění s bytovými doplňky, jako jsou rolety a žaluzie, závěsy a koberce. Ideální je, jestliže je barva dveří skříně na míru z Prahy ostrým kontrastem vůči okolí, například pokud si vyberete dveře sytě žluté, báječně se hodí k modrému koberci.

Kombinace barev – barvy lze kombinovat i na samotných posuvných dveřích, třeba tak, že polovina dveří bude červená a druhá bílá. Nekombinujte však pastelové barvy s černou a šedou, toto řešení zesiluje deprese, povzbuzuje tvorbu stresových hormonů a může vyvolávat i agresivní chování.

Tmavá či světlá – zde si zapamatujte, že čím světlejší barva dveří, tím více denního světla vám do místnosti odrazí. Malé místnosti budou tmavé dveře prostor opticky zmenšovat a můžete se tu cítit sevření a stísnění.