Je smutným faktem, že ač prakticky každý sní o tom, že bude mít vlastní bydlení, ceny nemovitostí se pohybují v takových částkách, že jsou potřeba léta a léta šetření, než si jej můžeme dovolit. Avšak někdy se může stát, že potřebujeme nový dům či byt okamžitě, přestože nemáme k dispozici dostatečnou finanční částku. Co v takovém případě dělat?
 

Naprostá většina lidí tento finanční nedostatek řeší hypotékou. Ta jim pomůže získat vytouženou nemovitost prakticky okamžitě, bez toho, že by se člověk musel mít po ruce (či v dnešní době spíše na účtu) statisíce či rovnou miliony, které by mohl bez větších potíží postrádat.

 

hypoteka2

 

Ovšem než je vám hypotéka povolena, musíte nejprve v bance či jiné instituci, která tyto služby poskytuje, projít schvalovacím procesem. Teprve pokud splňujete veškerá kritéria, jsou vám peníze poskytnuty.

 

Avšak je jasné, že ne všichni žadatelé stanovené podmínky splňují. Ti jsou pak v naprosté většině případů odmítnuti. Znamená to tedy, že nemají šanci? Ne tak docela. Existují totiž produkty, které jsou určeny speciálně pro tyto zákazníky. A jedním z nejpopulárnějších je hypotéka bez registru. O co se jedná?

 

hypoteka3

 

Součástí výše zmíněného schvalovacího procesu bývá obvykle i kontrola, zda žadatel nemá záznam v registru dlužníků. Do tohoto seznamu se člověk dostane v případě, že má nesplacené pohledávky u jakýchkoliv institucí. Mohou to být půjčky, u kterých jsme pozdě se splátkou, účty za energie, které jsme zaplatili o dva dny později, než jsme měli, a spousta dalších podobných věcí. Pokud však takovýto záznam máte, pak jste ve většině případů odmítnuti u jakékoliv půjčky či hypotéky.

 

U výše zmíněného produktu, tedy hypotéky bez registru, se neprověřuje, zda má žadatel v tomto seznamu nějaký záznam. To samozřejmě zpřístupňuje tento produkt mnohem většímu procentu populace. Dosáhnou tak na něj i ti, kteří by byli jinde odmítnuti.

 

Je však třeba vždy dávat pozor na důvěryhodnost instituce, která tento typ produktů nabízí a řádně si přečíst veškeré podmínky. Jen tak se totiž vyhnete tomu, že svého rozhodnutí budete nakonec litovat.

5/5 - (3 votes)