Pořídili jste si svého prvního pejska a vy nevíte, jak o něho pečovat? Nejhlavnější péče je jeho krmení tak, aby měl všechny potřebné živiny, ale zároveň aby netrpěl obezitou. Tady je několik malých rad, jak nejvhodněji krmit psa. Nejvhodnější miskou pro psa je nerezová miska a to z toho důvodu, že se v ní ze zbytků potravy nehromadí škodlivé bakterie. Jelikož pes ztrácí hodně vody kvůli častému močení a odpařování, měl by mít vždy každý den čistou vodu a nemělo by se stát, že by mu v misce došla voda. Proto pořád kontrolujte, zda má pes dostatek vody, potřebuje ji také k ochlazení. 

granule

Pokud máte doma štěňátko, krmte ho třikrát denně po menších dávkách granulemi pro štěňata, protože ty by měli obsahovat dostatek živin pro jeho vývin. Pokud se Váš pes blížící jednomu roku, můžete začít s dospělým krmením. S dospělým krmením nezačínejte najednou tak, že psovi dáte misku plnou nových granulí pro dospělého psa, ale k těm starým štěněcím přidávejte postupně nové, každým dnem více a více, v čase týdne až dvou týdnů, až si zvykne na dospělácké granule a bude jíst jen je. Pokud byste tak neudělali, pes by mohl mít střevní problémy. Dospělého psa krmte jednou za den. Pamatujte, že pes má také své potřeby a chutě. Můžete mu podávat živočišné krmení např. jakékoliv maso či vnitřnosti zvířat jako srdce, žaludky, játra, střeva. Dbejte na dostatek sacharidů, můžete podat uvařené nudle nebo míchaná vejce.

psí granule

Pejsek potřebuje také rostlinnou potravu, připravte mu uvařenou mrkev, brambory, zelí, petržel, celer, řepu, brokolici, dýni nebo okurky. Existují také konzervy pro psy a různé pamlsky. Mezi pamlsky pro psy patří různé žvýkací kostičky, kůžičky, sušenky, masové a sýrové pamlsky atd. Existuje toho mnoho, a proto si dávejte pozor na to, aby se váš pes nestal obézním anebo naopak aby nestrádal.