Chcete si pořídit morčátko? Pro koho se hodí morče jako domácí mazlíček a jakou potřebuje péči? Morče vám bude dělat radost, ale potřebuje péči. 

Jakou péči potřebuje morče a komu tento mazlíček udělá největší radost? 

Morčátka jsou jako domácí mazlíčci nejčastěji doporučovány do domácností s dětmi, ale spousty legrace si s nimi užijí jistě i dospělí a také osamělí lidé. Morčata mají rády mazlení, ale i svůj klid, rozhodně potřebují mít prostor i pro běhání a v létě je můžete klidně nechat proběhnout v ohrádce na zahradě. Kolik péče morče potřebuje a na co si dát pozor? Morčata si zamilují hlavně děti a klidně můžete takového kamaráda pořídit i těm nejmenším dětem. 

morče a jablko

Morčátko je ideální k malým dětem 

Morče je hlodavec, ale oproti křečkovi, již trošku větší hlodavec, takže i malé dítě si jej může vzít do rukou a pomazlit se s ním. Morčata nejsou totiž tolik rychlá, jako například právě malí křečci. Jsou trošku lenivější, ale pokud jim nedopřejete výběh, začnou tloustnout, což určitě není pro zvíře dobře. Morčata se dají velmi snadno ochočit, můžete si s nimi hrát, chovat je můžete v páru ale i samostatně a co je nejlepší, nemusíte se obávat toho, vzít ji je do rukou, dobře ochočené morčátko vám rozhodně nikdy nebude chtít uprchnout. 

Navíc děti se právě s morčetem mohou začít učit, jaké to je, se o někoho starat. Vyměnit morčeti vodu nebo mu dát jídlo zvládnou i děti ve školce. Takže pokud přemýšlíte třeba o vašem prvním domácím mazlíčkovi, je morčátko opravdu nadmíru vhodné. Pozor však na to, že pokud budete chovat morčata dvě a budete mít samce a samici, brzy se asi dočkáte i potomstva a vaše rodinka se rozroste. 

dvě morčata

Co morčata potřebují? 

Morče potřebuje dostatečně velkou klec nebo můžete využít i vyšší plastový box. Samozřejmě, že pokud budete chovat zvířat více, budete potřebovat o to větší klec a výběh. Jako podestýlku volte určitě slámový granulát, který je nejvhodnější, a vyhněte se klasickým pilinám. Piliny jsou vhodnější pro menší hlodavce. Morče potřebuje kromě vody a speciálního krmiva pro hlodavce také čerstvou zeleninu a nebojte se mu natrhat i venku lístky například pampelišek. 

Je třeba jim také podávat něco, o co si mohou brousit zoubky.