Miminka jsou radost všech lidí, protože to jsou nevinné bytosti. Nic špatného nedělají a jsou akorát rády, že se dostaly na svět. Jsou maximálně závislé na svých rodičích, protože samy nic nezmůžou, a proto jen pláčou nebo spinkají. Nic jiného totiž dělat nemohou, a proto se o ně musí rodiče starat, protože miminko po narození ani nezvedne hlavičku, nemá tak uzpůsobené svaly a ani kosti ještě nemá dorostlé. Proto jsou miminka tak ohebná a mohou vyjít z bříška matky ven. Ale pozor, jsou i velice křehká, navíc jejich mozek není ještě chráněn, protože kosti lebky nejsou k sobě srostlé, je proto třeba dávat pozor na to, ať se miminko nikdy nepraští do hlavičky, mohlo by tak totiž dojít k vážnému porušení mozku, a to by s sebou mohlo nést problémy, které by se třeba projevily i později nějakou nemocí, nebo by pak ten dospělý mohl mít trochu nevhodné nápady a podobně.

miminko

To je ale ještě lepší příklad, může totiž k projevům dojít hned a miminko se může stát nemocné, proto je třeba si na toto dávat hodně velký pozor. Miminka jen brečí, jí, a nebo spí. Brečí proto, že nemají, jak jinak dát najevo, že se jim něco nelíbí. Když mají hlad, tak pláčou. Když mají mokro v plence, tak pláčou, protože to pro ně není nic komfortního. Když jsou unavené, pláčou.

miminko

Když jim je dobře, tak nic nedělají a usnou. To je celý den novorozence, protože jsou ještě hodně ospalí a unavení a v děloze taky spali, proto je normální, že novorozenec skoro celý den prospí. Hlavně ho nebuďte! Stejně vám bude plakat, to se nebojte, takže byste to ani nevydrželi. Miminka a batolata se vozí v kočárku riko basic pastel, protože ještě nemohou chodit, ale na druhou stranu se také musí dostat někdy ven a některá miminka usnou jen v kočárku na procházce, proto se vůbec nějaký kočárek vymyslel. Dalším způsobem, jak miminka přenášet je třeba nosítko.