Možná že i vy patříte mezi ty, kteří rádi konají dobro a dávají peníze na nadace a charity a to s dobrým úmyslem. Bohužel se může ale stát, že nejen vaše peníze ve výsledku skončí úplně jinde, než jste si mysleli.
Snadno můžete narazit na podvodníky, které mnohdy těžko rozeznáte, jelikož umí být velmi dobře přesvědčiví. Nemůžete se spolehnout na to, že mezi dobročinnými organizacemi jsou prostě jen ty poctivé. Bohužel nejsou.
barevné ruce.png
Určitě vás nepřekvapí, že každý potřebuje nějakou tu korunu a lidé jsou kvůli tomu schopni udělat opravdu cokoliv, co je zrovna napadne.
Jestliže opravdu chcete přispívat na dobročinné účely, měli byste mít alespoň nějaký přehled o tom, jak budou vaše peníze využity a alespoň trošku rozumět oblasti, na které tyto peníze dáváte. Nebo snad nechcete mít nad výdaji kontrolu? Pokud je vaše odpověď ne, pak je něco špatně.
Možná vám v rozhodování mohou pomoct internetové stránky. Postačí vám i nahlédnutí do výroční zprávy dané organizace a to tehdy, pokud chcete věnovat jen něco drobného. Pokud byste se ale rozhodli věnovat větší část peněz, měli byste si to mnohem lépe ohlídat. Jestliže se například bude jednat o děti, můžete financovat konkrétní dítě nebo můžete třeba věnovat kozu dětem v Africe. Záleží jen na vás, pro co se rozhodnete, ale je důležité si to opravdu ohlídat.
ruce při žebrání.png
Víte ale, že nemusíte darovat vždy jen peníze? Můžete darovat i sami sebe. Jeden známý manažer slíbil, že nadaci věnuje svůj čas a opravdu díky tomu nadace nezískala pouze skvělého organizátora, ale i potřebné peníze.
ruce na mapě.jpg
Můžete věnovat samozřejmě něco jiného než jen čas. Můžete například pomoci tak, že dočasně nebo natrvalo přijmete do péče nějaké dítě, o které jeho rodiče neměli zájem nebo se o něj nemohli postarat.
Těch možností je opravdu mnoho. Konat dobro lze tedy i jinak než jen penězi. Je tedy jen na vás, pro kterou možnost se rozhodnete.