Pronájmy dodávek se využívají k různým účelům, kromě stěhování kupříkladu i pro cestování a aktivní trávení volného času. Není tedy nic neobvyklého, když se rozhodnete s partou přátel vydat se napříč republikou do hor, anebo třeba k vodě. Letní měsíce lákají ke koupání a jedním z nejoblíbenějších zdrojů jsou přírodní koupaliště na březích přehrad.

Naše země je přehradní velmocí, budovaly se tu ve značném počtu zejména za socialismu, kdy byla dodávka pitné vody a výroba elektrické energie jednou z priorit vládního programu. Typickým příkladem tohoto postupu je Vltavská kaskáda. Je to soustava osmi přehrad, které regulují tok řeky v úseku dlouhém téměř tři stovky kilometrů.

Lipno u Frymburka

Máte-li zájem dozvědět se o vltavských přehradách něco víc, než jen z turistických průvodců a map, vydejte se tam sami. Většina z nich je upravena tak, že je lze využít jako rekreační rezervoár, ubytovat se v soukromých penzionech a trávit čas mimo jiné i koupáním a vodními sporty.

Pronajatá dodávka z půjčovny dodávek Praha vám může být nápomocna jako pohotovostní vůz, můžete se v řízení střídat a ve skupině prožít neobvyklé dobrodružství. Dodávka s přívěsem pojme sportovní potřeby, jako rafty, surfy, případně potápěčskou výzbroj, můžete vzít s sebou jízdní kola a program si tak vydatně zpestřit. A která místa považujeme za nejvíce atraktivní?

Lipno – je dlouhé čtyři desítky kilometrů, na jeho březích naleznete řadu kempů a písčitých či travnatých pláží. Je to zároveň jedna z nejkrásnějších přehrad ve Střední Evropě. Výhodou je blízkost Šumavy a atraktivita horního toku Vltavy z Lenory do Nové Pece a pak z Vyššího Brodu do Českých Budějovic.

Lipno u Nové Pece

Orlík – můžeme vám doporučit na koupání pláž Popelíky, která je vhodná i pro rodiny s dětmi. Je travnatá a velmi příjemná, s pozvolným vstupem do vody.

Slapy – na Slapské přehradě je přírodních koupališť hned několik – ve Ždáni, v Nové Rabyni, ve Skalici a v Měříně. Je zde překrásné okolí a lze tu provozovat kromě windsurfingu, jízdy na šlapadlech a loďkách i jachting.