Pro pohodlí v chladných dnech potřebujeme spolehlivé vytápění, jenž zajistí teplo domova. Často se volí elektrický kotel, kdy nezapomínejme na revizi.

Vytápění rodinného domu

Různé způsoby

Zimní období přichází každý rok a my musíme být připraveni na nízké teploty, a to i v domácnosti. Jistě totiž nechcete spát ve spacáku s bundou a klepat se několik měsíců zimou. V bytech bývá většinou ústřední topení, kdy otočíme hlavicí na radiátoru a o nic víc se nemusíme starat. U rodinných domů je to složitější, protože ty fungují jako samostatná jednotka.

hoření uhlí

Musíme si proto zařídit takové vytápění, které zajistí v celkem domě teplo, ale zároveň za jeho provoz nedáme majlant, protože topit se musí několik měsíců v kuse. Klasickou metodou je mít kotel na tuhá paliva, který může být na dřevo, uhlí a brikety. Jestliže je správně spočítán jeho výkon, tak opravdu zajistit slušné teplo. Ovšem s těmito tuhými palivy je nějaká práce a do kotle musíme chodit pravidelně přikládat, což se dá vyřešit zásobníkem. Jestliže nemáte na topení čas, tak pak jsou tu plynové a elektrické kotle, kde nastavíte teplotu a kotel se už o vše sám postará.

Elektrický kotel

Tento kotel nám rozhodně poskytuje pohodlí, protože až přijde zima, tak si nastavíme potřebnou teplotu a potom už jen kotel začne vytápět. Jistě víte, že elektřina je drahá, a proto se vyplatí tento typ jen někomu. Hodí se do menších domečků s nízkými tepelnými ztrátami, což jsou třeba novostavby, protože čím jsou tepelné ztráty větší, tak je založení i větší výkon.

tozváděcí skříň

Řada lidí jej také dává na chatu, kde si chtějí užívat nádherné zimní přírody. Většina kotlů by měla mít platnou revizi, která se dělá každý rok, protože specialita ověří, jestli je jeho provoz bezpečný a také jestli vše funguje, jak má. U nových zařízení kotlů závady nebývají, ale vždy je lepší mít jistotu. Revize elektrického kotle odhalí všechny případně závady, takže provádět pravidelně revizi je opravdu důležité, i když něco stojí. Za pár stovek budete mít klid na celou topnou sezónu, takže je dobré provést revizi dopředu, abyste nemuseli nic řeší na poslední chvíli.