Vůně vánočního stromku, cinkání zvonečků a ozvěna, kterou dělá kapr šploucháním ve vaně. Blíží se vánoce a s nimi Štědrý den, a my se snažíme vymyslet, jaký je ten správný dárek pro každého, koho milujeme. Pro někoho je to těžké, pro jiné nikoli, není tedy ostuda, když si těm, zkušenějším řekneme o radu, co máme koupit našim nejbližším. Hlavní je neusnout na vavřínech a nenechávat nakupování vánočních dárků na poslední chvíli. Čas hraje při nakupování zásadní roli.
malý psík s malým dárkem
Nevíte-li co koupit svým rodičům nebo prarodičům, a nechcete kupovat dárek pro každého zvlášť, můžete zvážit například lístky na nějaké divadelní představení, či luxusní zájezd do lázní. Jestli ale problém s hlubokými kapsami musíte se uchýlit k něčemu co je spíše obohatí po stránce emocí. Takovým dárkem může potom být třeba fotka v hezkém rámečku. Takovým dárkem bezesporu potěšíte, a i zahřejete u srdce. U nakupování dárků pro děti je to vždy jednodušší, stačí se jich zeptat a oni vám řeknou po jaké hračce jejich srdce touží. Pokud ale máte v rodině sourozence v pubertě, a nevíte si s dárkem pro něj rady, zkuste nahlédnout mezi jeho koníčky a zájmy. Dobrým nápadem je koupit mu například mikinu nebo triko s potiskem jeho oblíbeného televizního seriálu, či filmové série.
vánoční dárek v zelených barvách
Při nakupování dárků bychom ale neměli zapomenout na naše chlupaté členy rodiny, kteří se také snažili být celý dlouhý rok hodní a měli bychom jim za jejich lásku a oddanost koupit nějaký ten pamlsek nebo hračku. V tom všem spěchu a honbě za dárky, ale nesmíme zapomenout na tu nejdůležitější věc, a to že svátky nejsou o zběsilém nakupování dárků všem blízkým, kterým chceme udělat nutně radost, nýbrž o tom, že rodina má být o svátcích společně. Dárky nejsou o tom, co se nakonec skrývá pod barevným balicím papírem, ale o pocitech a vzpomínkách, které v ten okamžik prožíváme.