Ať už je venku špatné nebo krásné počasí, hráči si vždy najdou chvíli na to, aby se podívali do svého oblíbeného virtuálního světa. Někteří v něm stráví dokonce i víc času než v tom reálném, až tak nás mohou počítačové hry nabyté silnými příběhy vtáhnout do děje, že úplně zapomeneme na svět kolem nás. Počítačové hry se v dnešní době díky širokým možnostem mají, tak jako nikdy dřív. Ale u jakých her lze opravdu strávit celý den a vůbec toho nelitovat?
vysoké budovy vytvořené z kostek, herní prostředí
Především u mladších hráčů vede jeden herní titul a tím je Minecraft společnosti Mojang. Jeho popularita tkví především v jeho jednoduchosti. Celý svět této hry je jednoduše sestaven z nekonečného množství bloků, kostiček, které lze z pohledu první osoby, vytěžit, vysekat, vykutat a přestavit do jakékoli podoby, jakou si hráči této hry usmyslí. Ti nejlepší hráči, zde pak mohou prostřednictvím různorodosti kostek vytvářet světoznámé stavby nebo obrazce, představivosti se meze opravdu nekladou.
Jedná se o hru s nekonečným a náhodně vygenerovaným světem, takže pokaždé když si budete chtít zahrát od samotného začátku, bude na vás čekat úplně nové a neobjevené prostředí. Hra je obohacena o nejrůznější vychytávky, které lze ze získaných kostek vytvořit, takže představa, že se v Minecraftu budete nudit je opravdu mylná. Aby ale celé to stavění nebylo příliš monotónní, je pohyb ve světě obohacen o nepřátelská monstra, která se zjeví pouze po setmění slunce. Nechcete-li tedy bojovat celou noc až do rána s hordami kostlivců a zombie, nemáte jinou možnost než si vytvořit nedobytnou skrýš, ve které tyto noci přečkáte.
blok hlíny ze hry Minecraft
Celá tato kostičkovaná paráda je, obohacena i o možnost multiplayeru, kde můžete soupeřit se svými přáteli, ničit stavby ostatním, zkrátka jak se vám zlíbí. Tato hra ale není pouze o budování, má i svůj jednoduchý příběh, a tím není nic jiného než přemožení hrozného draka. Není tedy divu, že si tato hra se světem plným nepřátel, různorodého prostředí a možností budování získala nespočet skalních fanoušků po celém světě. Oblíbenosti se může tento herní titul těšit i u starších hráčů, především díky svého jednoduchého a nostalgického grafické zpracování.