Vejdete do suché finské sauny, kde je teplota až devadesát stupňů. Vydržíte sedět sedm až devět minut. Na poprvé slušný výkon. Po několika minutách vyjdete ven, ochladíte se v ochlazovacím bazénku, který má pouze čtyři stupně. Pro ty méně otrlé, bude stačit desetistupňová sprcha. Při druhé návštěvě sauny vydržíte již o něco déle, možná dokonce jedenáct až dvanáct minut. Ochladíte se, odpočinete si a opakujete poslední sezení v sauně. Poté si užíváte ten blahodárný pocit, kdy cítíte každý sval ve vašem těle. Vaše kůže je tak hebká a pružná, že se divíte, jak je to vůbec možné. Jste tak příjemně unaveni, ale zároveň nabiti endorfiny a pozitivní energií, že vám radostí cukají koutky. Po této úžasné seanci si vlezete do vířivky, která vás krásně uvolní a promasíruje stresem ztuhlé svaly.

sauna

Pro ty, kteří nesnesou horkou saunu, jen pomyslete nad příjemnou infračervenou saunou, která vám pronikne do tkání až do hloubky 4 centimetry při teplotě 45-60 stupňů.

Rozplýváte se nad těmito představami a už se nemůžete dočkat, až vláda povolí další opatření a budete zase moct navštívit své oblíbené wellness centrum? Je nás víc. Zvláště když my pravidelní návštěvníci moc dobře víme, jaké účinky sauna má a že když jednou týdně navštívíme saunu, pěstujeme si tak ocelově silnou imunitu vůči virovým onemocněním.

saunalight

A teď si představte tuhle nádheru v okolí jižní Moravy. Kolem vás jsou v dohlednu jen vinice, poctivé české jídlo, a to nejlepší víno ve střední Evropě. Velice přátelští místní lidé vám nabídnou to nejcennější, co mají – jejich pohostinnost. Dá se tomuto lákadlu vůbec odolat?

Wellness hotel Lednice vám nabízí vše zmíněné, a ještě mnohé navíc. V případě, že se nabažíte wellness již dosyta, v okolí Lednice je toho k poznání spoustu. Areály Valtice, Janův hrad a Minaret vás jistě také nezklamou.

3.5/5 - (2 votes)