Původně psaný příběh publikovaný v časopisech, který se velmi rychle ujal. Poté vydaná kniha a další formy v podobě počítačových her, seriálu a další. Do popředí ji přivedla velmi povedená hra na počítače či konzole. My se však v tomto článku budeme bavit o vydání v podobě deskové hry, která způsobila velký rozruch a to ne jenom u nás, ale i v zahraničí.
Hra je vydána kompletně v českém jazyce, což potěší určitě hodně fanoušků u nás. Dá se hrát již od dvou hráčů až po hráče čtyři.
deskové hry
V příběhu si můžete vybrat jednu ze čtyř postav, za kterou se vydáte vstříc novému dobrodružství. Každá z těchto postav v něčem vyniká a má jiné schopnosti, to tvoří hru velice rozmanitou a příběh se tak může náhle změnit, což zamotá s celým dějem. Příběh nabídne mnoho zajímavých věcí, jako je boj s příšery, vydělávání zlaťáků nebo vypořádání se v boji diplomatickou cestou. Navzájem si mohou postavy vypomoct, ale také uškodit, je jen na Vás jak celou hru pojmete a jakou cestou se vydáte.
nestvůry ve tmě
Jako každá hra musí mít i tato svého vítěze. Vítězství docílíte plněním úkolů, za které dostáváte hodnotné body. Postavy mají své vlastní karty, kdy v průběhu hry své charaktery můžete vylepšovat. Délka hry se odhaduje na sto dvacet minut, může však být i o hodně delší, záleží na celém průběhu a počtu hráčů.
Určitě bych vyzdvihl dobrý popis pravidel, který po přečtení pochopí snad každý. Hra je plná napětí, zápletek, diplomatických tahů a boje do posledního tahu. Jako nevýhodu, bych viděl její cenu, která vždy přesahuje hranici tisíci koruny, což je v porovnání s ostatními deskovými hry vcelku velká částka. Pokud jste však velkými fanoušky zaklínače, cena Vás nemůže odradit a vy se tak můžete vydat vstříc dobrodružství.
Pokud jste nehráli počítačovou verzi ani neviděli seriál, nesmutněte, nic se neděje, hra Vás i tak pohltí do svého nabitého děje, proto neváhejte a vyzvěte o víkendu své přátelé k této hře a společně si užijte příběh plný napětí, nástrah, zvratů a hlavně zábavy.