Základem badmintonu je bezesporu badminton raketa a míček. Pokud jste zrovna začínající hráč tohoto sportu, navštivte specializovaný obchod, kde vám s výběrem vhodné rakety zajisté poradí. Kvalitní vybavení totiž slouží k tomu, abyste si sport co nejrychleji osvojili a aby vás hra bavila a rádi se v ní nadále zdokonalovali.

badmintonová raketa

Každá badmintonová raketa disponuje několika parametry, které je třeba zohlednit pro různé typy hráčů. Prvním parametrem je pružnost rakety, která se uvádí v několika stupních. Čím je raketa pružnější, tím je také lépe ovladatelná a hodí se spíše na obranu, protože míčky po ní méně lítají. Je vhodná spíše pro začínající hráče a ženy. Tužší raketa se při odražení míčku neohýbá a udělí míčku daleko větší rychlost a přesnost. Tyto rakety ocení především muži a zkušenější hráči.

Dalším parametrem je vyvážení rakety, které se udává v milimetrech. Pokud je raketa vyvážená do hlavy, tato raketa uděluje míčku větší rychlost a celkově zrychluje švih. Tento typ raket je vhodný pro zkušenější hráče. Raketa, která je vyvážená do ruky, je lehká a lépe ovladatelná. Univerzální je pak raketa vyvážená na středu, která se hodí pro všechny typy hráčů. Posledním parametrem je hmotnost rakety. Ta není tak důležitá, jako u tenisových raket. Nejběžnější badmintonové rakety váží mezi 86 a 92 gramy. Můžete si zakoupit i ultralehké rakety, které váží pod 82 gramů.

dítě hrající badminton

Pro začínající a rekreační hráče vám postačí raketa s cenovou relací kolem 1000 Kč. Vybírejte si pružnou raketu s vyvážením do ruky nebo na střed. Zkušenější hráči už většinou vědí, které vlastnosti od rakety požadují, a podle toho si také badmintonovou raketu vybírají. Pokud se tomuto sportu začíná věnovat i vaše dítě, na trhu seženete zkrácené juniorské rakety. S klasickými raketami by totiž dítě často máchalo o zem.