Nedílnou součástí každého útulného bytu jsou určitě dekorace různého typu. Dekorace vybíráme do svého prostředí, abychom se v něm cítili co nejlépe. Pro každého z nás může být útulným prostředím samozřejmě něco trochu odlišného. Někteří z nás si potrpí na barevnosti, někteří naopak na minimalismu. Co by nemělo zcela jistě chybět ve vaší domácnosti a co lze přidat, abyste se v novém bytě cítili jako “doma” je tématem tohoto článku.

 

Dekorace

 

Pro větší spojení s přírodou a pro oživení kuchyně či obývacího pokoje je vhodné pořídit si nějakou krásnou rostlinu. Ať už se jedná o menší květinu či dokonce velkou palmu, dodá to vašemu prostředí celistvost a může to například vyplnit prázdný kout místnosti, který na vás neustále přitahuje pozornost. Kus přírody je určitě vhodné míti, ať už ve velkém nebo v malém množství. Poměrně velkou tradici si udržují jako dekoraci, součást většiny parapetů bytů, orchideje. Orchidej je poměrně nenáročnou rostlinou, která může přinést do prostoru více barvy. Můžete si dokonce tuto orchidej pořídit v různých barevných variantách a jsou dostupné poměrně ve všech hobby marketech či květinářství.

 

Pokud jste milovníkem umění, můžete si koupit různé obrazy a nimi vyšperkovat vaše holé zdi bytu, stačí vám k tomu jen kapka zručnosti, abyste obraz vhodně pověsili na zeď. Pokud preferujete raději fotografie, poměrně moderní je také míti v domácnosti zeď plnou vzpomínek. V obchodě seženete nespočet rámečku, různých tvarů a velikostí. Návštěva pak jistě ocení a ráda si prohlédne vaše fotografie plné zážitků z cest nebo se například zasmějete vzpomínkám z dětství.

Balkón

 

Pokud máte byt s balkónem či lodžii, lze jistě tento prostor také využít pro trávení volného času. Poměrně moderní dnes je si zútulnit svůj balkón s krásným sezením, kde můžete číst poklidně knihu či trávit čas se svými kamarády u drinku nebo společného sledování filmů. Nedílnou součásti takového sezení jsou pohodlná křesílka či židle s polštářky. Můžete také upravit svou nudnou betonovou podlahu pomocí menšího koberce či na celou plochu položit podlahovou venkovní krytinou v dřevěném stylu. Různé dekorace jako světýlka, květiny poté dodají takovému dílu šmrnc a vy si můžete užívat pěkný večer i v pohodlí domova.