Dnes už u nás dávno skoro nikdo nedělá nic jen proto, aby udělal dobře jiným, aniž by z toho také sám něco měl. A to něco, co z toho zpravidla chceme mít, jsou peníze. Pro peníze jsou lidé často ochotni udělat cokoliv.
Ani zdravotnictví už u nás není žádná charita, i v tom už se musí v první řadě vydělávat a až pak přichází ke slovu i všechno ostatní. A jestli vám někdo říká něco jiného, lže.
Medicína je prostě stejně jako všechno jiné byznys. A protože se jedná v případě lidského zdraví o hodně závažné téma, je to velký byznys, ve kterém se točí ohromné peníze. Které by si tu každý rád urval sám pro sebe.
různé tablety
A je smutnou pravdou, že zřejmě ne vždycky se tu jedná až tak docela o zájmy člověka. Alespoň nakolik mohu občas coby laik posoudit.
Vezměte si třeba jenom můj poznatek z nedávné doby, týkající se toho, čím se u nás léčí.
Odborníci se mnou pochopitelně nemusí souhlasit, ale i tak se mi znelíbilo třeba antibiotikum kyperského původu zvané Medoxin.
I když toto nese označení cefalosporinové antibiotikum a bylo proto předepsané jako alternativa mně známé osobě alergické na peniciliny, uvádí se náhle v jeho příbalovém letáku jen tak mimochodem, že může vyvolat alergii i právě u osob alergických na peniciliny. Zajímavá alternativa, nemyslíte?
Mimo to dostal dotyčný i oční kapky. Kapky, u nichž podle příbalové informace DOSUD NEEXISTUJÍ POZNATKY O ŠKODLIVÉM ÚČINKU NA NENAROZENÉ DÍTĚ a TOTÉŽ PLATÍ I PRO OBDOBÍ KOJENÍ. A těch možných už známých vedlejších účinků! Včetně třeba proděravění oční rohovky!
průhledné pilulky
A pokud se objeví známé i neznámé vedlejší účinky? Pak je má člověk v obou případech nahlásit lékaři nebo Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv, čímž se přispěje K ZÍSKÁNÍ VÍCE INFORMACÍ O BEZPEČNOSTI TOHOTO PŘÍPRAVKU. Zřejmě totiž takové informace stále ještě chybí. Ale přesto se tímto přípravkem léčí našinci. Sloužící tak dost možná jako pokusní králíci onoho velkého byznysu.