Spánek tvoří zhruba jednu třetinu našeho života a každodenní nutné dobití energie. Je proto velmi důležité, abyste věnovali péči právě té místnosti, v níž spíte a relaxujete. Učení feng-šuej pracuje s energiemi, které vám pomohou se v prostředí, v němž se pohybujete, cítit lépe. Začněme proto tím nejdůležitějším – ložnicí.

feng-šuej kameny

Častým nešvarem našich ložnic je elektronika. Nechte všechno to pípání, sociální sítě a proudící elektřinu nekompromisně v jiné místnosti. Ať už je na tezích o škodlivosti elektroniky z hlediska modrého světla, radiace a dalších vln cokoli, jisté je, že do ložnic zkrátka nepatří.

 

Odstraňte z ložnice všechny přebytečné věci. Ať už se jedná o oblečení nebo další nepotřebné věci. Přijďte na chuť minimalismu a vyhoďte všechno, co nepotřebujete. Drobnosti, které přece jenom potřebujete, schovejte do zásuvek. A neuchovávejte věci pod postelí ani nad postelí (poličky či těžké obrazy) – podle feng-šuej by tyto předměty narušily proudění energie, v prvním případě i správné větrání matrace a ve druhém naopak budily podvědomou obavu z pádu předmětu na hlavu.

 

Další zásadou je volba správných barev. Vsaďte na ty méně syté (například odstíny béžové či šedé a pastelové odstíny dalších barev). Vyhněte se zářivým barvám, které naopak podporují naši efektivitu, i výrazným vzorům. V podobném duchu vyberte i osvětlení, které by mělo být tlumené.

světlá ložnice

Vizuální tvrdost prostoru, tedy ostré rohy či holé podlahy, vyřešte příslušnými dekoracemi. Feng-šuej doporučuje vybavit místnost párovými předměty – tedy dvěma lampičkami, koberečky apod. Stejně tak, jako by rohy nábytku neměly mířit na postel (pozor i na odraz zrcadla!), by neměla takto proudit energie ze dveří. Pokud váš rovný pohled při vstupu do místnosti spočine na posteli, přestěhujte ji. Ideálně z přímého dosahu dveří. Máte-li holé podlahy, pomůžou vám místnost zútulnit koberečky a podobně poslouží i velké měkké polštáře na posteli. Máte-li dostatek prostoru, určitě se zaměřte i na světové strany, protože každá v nás podporuje něco jiného. V každém případě byste ale neměli mít hlavu směrem na jih či severovýchod, protože tyto strany nepodporují správnou regeneraci.

 

Pokud máte rádi přírodní design nebo východní filosofii, neváhejte a vybavte ložnici v tomto duchu. Ale i jako milovníci moderny dokážete vytvořit svoji ložnici tak, aby byla ideálním energetickým útočištěm. Hodně štěstí!