K téhle dlouho očekávané novince roku 2017 jsem se dostala náhodou.  K této hře vás totiž rovnou naláká obálka, se kterou si vývojáři a grafici opravdu vyhráli. 
V příběhu se pohybujete v Detroitu, který je vývojáři udělán přesně jako originální Detroit akorát s pár novinkami budoucí doby. Obličej androida.png
Vývojáři si nebrali servítky a vystavili si s touto hrou skutečně velký cíl, stvořit pro hráče skoro jeho vlastní hru kde každé jeho rozhodnutí ovlivňuje ne pouze děj ale i smýšlení ostatních postav hry. Setkáváme se zde ne s jednou ale se třemi hlavními postavami, z toho každá je jedinečná. Prvním androidem je detektiv Connor který má za úkol společně s jeho lidským parťákem poručíkem Andersonem najít podstatu svobodného myšlení androidů (tzv. Devianti). Volbami hráče se ale nevyvíjí pouze postava Connora ale také vztah Connora s jeho parťákem, a tak přichází situace kdy se buď tyto dvě postavy moc nemusí, nebo se mezi nimi stvoří docela pěkný přátelský vztah.
Dalším hlavním hrdinou je android Kara která je takovou kovovou chůvou. Stará se o malou Alice a o domácnost jejího násilnického otce Toda. Jak již nám Quantic Dream ukázal v trileru na Karu, stane se z ní deviant, ale to, jestli to tak opravdu bude opět záleží pouze na hráčích.Město Detroit.jpg
Posledním androidem, za kterého si zahrajete je Markus, který pomáhá dožít starému umělci.  Sám si uvědomuje že není pouhým strojem ale myslící bytostí.  Markus se stává symbolem svobodné mysli androidů a jejich vůdcem. Ve hře se vyskytuje i moment kdy se hráč musí rozhodnout, jestli Markus povede klidnou válku s lidmi anebo právě naopak.
Způsob rozhodování se vývojářům opravdu povedl. Možností, jak ovlivnit děj je opravdu hodně. Vlastně celá hra je taková velká možnost děj ovlivnit. Může se stát, že vám hra otevře nové lokace, kterých jste si při prvním hraní nevšimly. Můžete nalézt ale i nová rozhodnutí a volby.