Až jednou půjdete kolem regálů se zvířecím krmivem a budete chtít nakoupit velké zásoby za nízké ceny, zastavte se. Stačí jen pár vteřin, abyste si našli na výrobku složení. Přečtěte si jej. Překvapeni? Váš čtyřnohý přítel žere popel? A kočky obilí ve velkém? Kolik je tam masa? Posčítejte to. Hm, divné, jen 12%? Kam se podělo to pravé pro zvířata? Nejsou kočky masožravci? Myslíte, že si vystačí s tak malým podílem masa?Psí granule.jpg
Jen se zamyslete. Koupili byste si masný výrobek, kupříkladu šunku či paštiku, kde je podíl masa necelá čtvrtina hmotnosti, zbytek je voda, sůl, dochucovadla a obilí? Hlavně, že to chutná dobře? Tak proč to kupovat Vašim mazlíčkům.
Kupujete granule dle toho, jak vypadají? Barevné? Žlutá kostička je určitě dobrá na kosti, červený plátek je určitě maso a zelená kulička zelenina! Kdepak. Složení všech granulí, které máte v balení, je naprosto stejné. Jen do nich přidají barvivo a dochucující přípravek. Barevné granule skutečně nejsou pro domácí mazlíčky vhodné. Kupujte takové granule, u kterých si jste jisti složením. Nemusí to být přímo hypoalergenní superprémiové krmivo, kde podíl masa je až 87%. Existují i levnější verze žrádla, které mají vysoký podíl masa a pro zvíře potřebných doplňků.
A co konzervy? Stejný problém. Existují dokonce i konzervy, které maso viděly jen z velké dálky. Zvířatům to samozřejmě chutná, tak můžete nabýt mylného dojmu, že je to pro ně to nejlepší žrádlo. Ale za to mohou ona dochucovadla a aromata, kterými výrobci nešetří.
Jednou se možná podíváte na svého psa či kočku a povíte si, že má nějak divnou matnou srst. Že je tlustý a líný, skoro bez energie. Za to může skoro vždy špatný výběr krmiva. Jen okrajově za to může nemoc, která navíc může být oním žrádlem vyvolaná.Kočičí žrádlo.jpg
Existuje jedna možnost, jak dopřát svým mazlíčkům opravdu to nejlepší. Nakoupit maso a vařit jim jejich vlastní dobrůtku. Nemusíte je krmit rovnou zadním hovězím. Stačí odřezky, vnitřnosti, zbytky masa na kostech. Pak zaručeně víte, co jim dáváte k večeři.
Pokud na to ale nemáte čas či chuť, najděte si okamžik, kdy si přečtete v obchodě složení na výrobku. A kupte to nejkvalitnější, i když bude dražší. Váš mazlíček se odvděčí dlouhým životem plným elánu.

4.5/5 - (2 votes)