Pokud jsme unavení, vyčerpaní a chybí nám energie, mnoho z nás sáhne po kávě nebo energetických nápojích. Jenže ruku na srdce, tohle není zrovna nejlepší způsob, jak tělo a mysl povzbudit. Přitom podobného výsledku můžete dosáhnout za pomoci přírodních produktů, které jsou pro naše tělo daleko zdravější variantou.

pracující žena

I když při pohledu z okna by leckdo mohl namítat, léto je už několik dní tady, ale vlivem deštivého počasí se spousta z nás cítí unaveně. Letošní léto skutečně není zrovna jak z reklamy na dovolenou. Jistě jste už někdy pocítili ten moment vyčerpání, kdy vám i primitivní činnost dělala problém. Společně s únavou se dostavuje i nesoustředěnost, která nám může ve výsledku způsobit spoustu komplikací, a to nejenom na pracovišti. Žijeme v moderní a uspěchané době, jsou na nás kladeny vysoké nároky a délka spánku se často snižuje na neúnosné minimum. Chceme působit dokonale, zvládat práci, děti, domácnost a další činnosti, jenže naše tělo nedokáže takový fyzický a psychický nápor zvládnout. V takovém případě často saháme po nápojích, které nás mají vrátit zpátky „do provozu“.

Daň v podobě únavy a vyčerpání, kterou musíme platit, není rozhodně malá. V práci se nám pak může velmi často stát, že nestíháme plnit zadané úkoly, ztrácíme koncentraci při důležitých a odpovědných činnostech a domů přijdeme bez energie. Přijdou pro to chvíle, kdy s nadšením uvítáme vzpruhu ve formě kávy nebo tolik populárních energetických nápojů.

Pomoci můžou i ryze přírodní produkty, které nezatěžují tělo

matcha tea

Pokud chcete udělat něco zdravého pro své tělo, zkuste kofein nahradit přírodními bylinkami. Ty dokáží povzbudit organismus, zvýšit vitalitu a psychickou odolnost. Guarana nebo matcha jsou skvělými pomocníky právě v boji s únavou. Guarana a matcha tea kde koupit? Je to jednoduché, v každém obchodě se zdravou výživou.