Jednou z výstav, na kterou si mohou zajít nejen milovníci výtvarného umění, ale líbit se bude určitě i rodinám s dětmi, byla zahájena na začátku roku a trvat bude až do poloviny července. Přestože sice Akademie výtvarných umění Alfonse Muchu ke studiu nepřijala, dokázal ve svém životě, že talent se udusat nedá. Jeho tvorba je dodnes oceňována po celém světě. Všichni, kteří měli možnost zhlédnout jeho soubor obrazů pod názvem Slovanská epopej, už nikdy nezapomenou nejen na talent, ale i vytrvalost tohoto umělce. Kterého na jeho cestě nejvíce posunuly divadelní plakáty. Obzvláště pro pařížskou herečku Sarah Bernhardt. Na kterých už byl jeho výtvarný rukopis dotvořen. Velké úspěchy v té době sklízel i v Americe. Po návratu do vlasti pracoval nejen na návrzích prvorepublikových bankovek, ale i na vitráži pro Svatovítskou katedrálu. Podepsán je i pod návrhy unikátní výzdoby Obecního domu.
Andy Warhol je dalším výtvarným umělcem, na jehož výstavu je radost vyrazit. Tento symbol amerického umění dvacátého století a ikona stylu pop art, má kořeny na Slovensku. Coby dítě rusínských rodičů. Tato mimořádná výstava tohoto výtvarného umělce je rozdělena do dvou částí.
V první jsou vystaveny jeho práce z grafické období, kdy navrhoval obaly LP desek jak Čajkovského Labutího jezera, tak i slavných kapel, jako jsou Rolling Stones a dalších. Rovněž jeho propagační fotografie k projekcím filmů či časopisu Inter Magazine. Ve druhé části této výstavy je představena Andyho rodina. Nejen fotografie z dětství, která návštěvníky seznámí i s jeho matkou Julii. Která byla základní inspirací pro jeho výtvarný život. Dokonce jsou zde vystaveny i dopisy sestře Evě a kopie zachovaných tiskovin od jeho bratrů Paula a Johna. Množství fotografií mapuje život Andyho Warhola, mnohé dokumenty nechají nahlédnout do jeho osobního života. Nechybí ani ty nejdojemnější. Z posledního rozloučení s Andym Warholem. Nejen s rodinou. Ale se všemi, kteří měli tohoto skromného a uznávaného umělce rádi.