V interiéru hodně záleží na vzhledu zdí, přičemž někdy je už zapotřebí nová omítka. Místo obyčejné barvy můžeme zvolit moderní funkční textilní omítku.

Krásné zdi v interiéru

Nové omítky

Jestliže máme na střechách už několik vrstev barev, tak s může stát, že další by se nám už začala loupat. To je problém, takže v takovém případě je lepší stěnu oškrabat a udělat nové omítky. Jestliže se teprve dům staví, tak nejdříve musíme začít malou, jenž musí pořádně uschnout. Následně si můžeme rozmíchat omítku s vodou a začít ji nahazovat na zeď. Musíme hlídat její konzistenci, aby nestíhala, ale na druhou stranu nebyla moc hutná.

nová omítka

Pamatujte na to, že nám jde dost o vzhled, takže omítku přesně stahujeme do roviny latí, přičemž skvělá je hliníková. Dále vrstvu dokončíme za pomocí hladítka. Následně musíme počkat správnou dobu, přičemž u tloušťky 1 mm se jeden den, abychom mohli začít se štukováním. To nám udělá hezký a rovný povrch, takže je opravdu velmi důležité. Nástroj se musí stále namáčet do vody, aby se vrstva omítky správně zahladila a po uschnutí na ní byla radost pohledět.

Tekutá omítka

Omítku nechte rozhodně dobře proschnout až potom začnete s malováním. Vzhledem k tomu, že máme novou rovnou omítku, tak výsledek bude stát za to. My si však povíme o variantě, kterou můžete použít i na starou zeď. Jedná se o tekutou tapetu. Pokud jste o ní nikdy ještě neslyšeli, tak to vůbec nevadí. Oproti té obyčejné je dost odlišná. Po koupit totiž získáme balení, ve kterém je nachystaná směs.

struktua zdi

Ta nám stačí smíchat s vodou a začít na nanášet. Aplikuje se třeba klasicky hladítkem v dané tloušťce. Takže vůbec nemusíme řešit, jestli má zeď nějaké vady či nerovnosti, protože vrstva materiálu jej dokonale skryje. Získáme takto nádherný originální vzhled, který jen tak někde nenajdete. Tekutá tapeta má skvělé izolační vlastnosti, takže ještě k tomu získáme určité odhlučnění a také zateplení místnosti, takže ušetříme za vytápění. Cenově jsou dostupné, takže místnost nás nevyjde draze.