Finance jsou zásadní otázkou v našem životě. Bohužel se bez nich nemůžeme obejít, je potřeba platit nájem, kupovat si jídlo, bavit se, platit elektřinu a další důležité věci. Otázka zní, jak nám finance mohou ovlivnit celý náš život?

pokladnička
 
Existuje mnoho případů, kdy lidé vyhráli větší částku peněz a jejich život se opravdu změnil, ale ne vždy k dobrému. Pokud člověk vyhraje velkou částku peněz, tak je to velký nátlak na jeho psychiku. Najednou si může všechno dovolit, není problém si nakupovat všechno, co člověk chce. Není to vůbec jednoduché se s tím takto vypořádat. Každý z nás si určitě řekne, jaké by to bylo vyhrát velkou částku peněz. Jak by se měl najednou dobře, nic by nemusel řešit. Jedna důležitá věc je, že člověk by o takové výhře neměl nikomu říkat. Možná vás napadá, proč se někomu nepochlubit. Těch odpovědí, proč to nedělat je více. Velice důležitou je fakt, že najednou začnete mít spoustu kamarádů, které jste před tím neměli. Velké nebezpečí je i v tom, že kamarádi, které znáte, se mohou začít chovat stejně. V této situaci nikdy nevíte, jestli i váš nejlepší kamarád opravdu nejde jenom po vašich penězích. Je potřeba být velice obezřetný, pokud už to některému ze svých kamarádů řeknete. Je potřeba sledovat, jak se chovají, jestli se nechávají pořád zvát na večeře nebo si nechají od vás stále něco kupovat, ale když by měli platit oni, aby to bylo spravedlivé, tak se vždy nějak vymluví a nikdy nezaplatí. První varovný signál, v tom případě si opravdu rozmyslete, jak dále budete s takovým kamarádstvím nakládat. Ideální je poradit se klidně s psychologem. Pozor, to není ostuda, ale je to šance, jak se nezbláznit z toho, že máte najednou nadbytek financí. Psychika je totiž mocná i když si to možná nechceme uvědomit, ale je to tak.

peníze
 
Peníze náš život změnit mohou, bohužel ne vždy k lepšímu, ale může to být k horšímu. Jsou situace, kdy nám více peněz určitě může pomoci a to razantně, pokud řešíme finanční problémy. Ale nenechte se penězi ovládat, peníze jsou důležité, ale život je důležitější. Nikdy nezapomínejte na to, kým doopravdy jste. Vaše chování je totiž velice důležité a peníze vám nezajistí dlouhodobou oblibu v kolektivu, protože až vám dojdou, tak už žádné kamarády mít taky nemusíte.

4.4/5 - (5 votes)