Chcete zvýšit tržby své firmy nebo svého internetového obchodu? Potom byste měli začít u svých webových stránek. Logicky platí, že čím více navštěvovaná je webová stránka, tím více stoupnou i tržby. Není tak divu že se všichni provozovatelé snaží investovat do reklam a jiných prostředků, jak se v obrovské konkurenci zviditelnit.

Přitom platí, že nejlepší návštěvností, je organická návštěvnost. Jedná se o takový typ, díky kterému návštěvnici na vaši stránku přicházejí zcela dobrovolně, samostatně a z neplacených zdrojů. Tito návštěvníci pak na vašich stránkách i nejčastěji utratí nějaké peníze. Nicméně otázkou je, jak zajistit co nejvyšší organickou návštěvnost?

notebook na stole

Tato otázka je velmi těžká a věřte, že si ji kladou zkrátka všichni. Pro zvyšování organické návštěvnosti se používá optimalizace seo https://www.seolight.cz/. Mezi nejpodstatnější činitel zde patří perfektně provedené webové stránky, které jsou nejen validní, ale dobře se zobrazují i na mobilních zařízeních a respektují všechny pravidla použitelnosti webových stránek. Vyhledávače takovéto stránky odhalí a sami je budou nabízet jako velmi kvalitní zdroje.

Dalším velmi důležitým činitelem jsou zpětné odkazy. Ty by měly být veden ideálně z textové části na cizích webových stránkách. Pokud by odkaz byl umístěn například do záhlaví, menu nebo zápatí, neměl by takovou váhu. V ideálním případě by na vaši stránku mělo být odkazováno skrze klíčová slova, která nejvíce vyjadřují obsah cílového článku nebo webu.

žena s tabletem

Zkrátka, optimalizace pro vyhledávače je velmi složitá disciplína. Pokud tedy nechcete hodiny denně strávit studiem všech možných aspektů, raději tuto problematiku nechte na odbornících. Neodborný zásah by vám, vaší firmě i vašemu internetovému obchodu mohl jedině ublížit. Takto spáchané chyby se jen velmi složité napravují – v některých případech je dokonce až nemožné všechny spáchané škody napravit.