Bydlení za přijatelné ceny nemusí být v našich končinách pouze součástí hezkého snu, ale běžnou realitou. Musíte si však umět vybrat to správné.

Vhodné i pro rodiny

Koupě vlastního rodinného hnízda, byť by to byl jen základní svou pokojový byt, je asi snem každého našince. Problém je, že v posledních letech se tento druh snu ne a ne splnit. Na vině je nedostatek obytných nemovitostí, které jsou tím pádem mnohem dražší než třeba ještě před deseti lety, kdy na vlastní bydlení, respektive na dobrou hypotéku, dosáhl skoro každý. Kde že ty loňské sněhy jsou. V současnosti jsou pravidla pro přidělování hypoték mnohem tvrdší, takže na ně dosáhne mnohem méně lidí. A když už ji získáte, zadlužíte na pořádný kus života dopředu. A do toho se logicky nikomu moc nechce.

Investice do bydlení

Řešením však není pouze bydlení v podnájmu, které se také většinou moc nevyplatí, ale koupě něčeho jiného, než je klasický byt, respektive rodinné stavení. V posledních letech jsou velice trendy moderní mobilní domy Top-mobilnidomy.cz, které mají všechno, co je pro bydlení potřeba a jsou mnohem levnější.

Příjemná cena není vše

Samozřejmě, že když je něco hodně levné, člověk by měl být ostražitý. V tomto případě to ale zase tolik neplatí. Jistě, můžete narazit i na podvodníky, ale obecně jsou mobilní domy současné generace skutečně trefou do černého a jejich koupě se určitě vyplatí. Také samozřejmě nejsou zadarmo, ale za ty peníze poskytují vše, co si člověk pod pojmem normální bydlení představuje. Plusem je, že všechny moderní verze mají kompletně vybavená interiér, a to včetně některých důležitých elektrospotřebičů.

Ložnice

Podnikání

Vzhledem k lákavé ceně a schopnosti relativně jednoduchého přesunu se mobilní domy hodí i k podnikání. Nejedna firma už je tak i využívá, a to nejen tradičním způsobem, tedy jako prodejny, ale rovněž i jako třeba nocleh pro sezónní dělníky. Nejsou sice příliš velké, ale dají se v nich zařídit třeba i menší kanceláře, případně kadeřnictví či masážní salón. Hodně záleží na modelu a rovněž na potřebách majitele.