Stěhujeme-li se za prací, anebo kvůli pořízení vlastního bydlení, obvykle nás zajímá jako první zajištění nového pracovního místa a případné umístění dětí do škol a zajištění praktického a zubního lékaře. To je vcelku logický postup, ale nesmíme zapomínat ani na další záležitosti spojené se změnou pobytu. Je toho opravdu mnohdy doslova „až nad hlavu“.hustý dálniční provoz (při stěhování)

Stěhováci

Vystěhování celého bytu nebo domu a přesun veškerého vybavení na jiné místo je náročné především na psychiku. Ne každý se dokáže vyrovnat s tak razantní životní změnou, a platí zde přímá úměra – čím je člověk starší, tím bývá usedlejší, nerad mění své zvyklosti, a stěhování hůře snáší. Když se k psychické nepohodě přidá fyzická námaha, a ta bývá při stěhování bytů Praha mnohdy až extrémní, může snadno dojít k úrazu nebo k onemocnění. Dnes jsou tyto služby na mnohem vyšší úrovni, než tomu bývalo před mnoha lety, a jsou cenově přijatelné, tak se vyplatí alespoň zvážit pomoc profesionálů. Ti mohou zajistit i stěhování na klíč. Důkladně si své rozhodnutí, zda stěhovat svépomocí, nebo se specializovanou firmou, rozmyslete, čeká vás ještě spousta starostí.

Administrativní kroky

Změna trvalého pobytu – pro všechny rodinné příslušníky starší 15 let to znamená vyřízení nového občanského průkazu, pro řidiče nový řidičský průkaz. Změnu adresy je nutné nahlásit na zdravotní pojišťovnu, u vlastníků automobilů na pojišťovnu kvůli povinnému ručení.
Přístup k Internetu – v dnešní době je komunikace přes e-mail mnohdy nutností a tak ještě před stěhováním byste měli instalaci připojení k Internetu mít smluvně ošetřenou.stěhovací kamion
Vodné a stočné, plyn, elektřina, nájemné – a další poplatky spojené s energiemi a chodem bytu bývají nejzdlouhavější a nejsložitější. Znamená to ukončení smluv na bývalém působišti a vytvoření nových smluvních vztahů. Nezapomínejte na záznamy (fotografie) odečtů měřidel tepla, elektřiny, plynu a vodoměru.
Pojištění – uzavření nových pojistných smluv při pojištění nemovitosti či bytu patří k základním záležitostem, které byste měli zajistit co nejdříve, a to ještě před tím, než se pustíte do případné rekonstrukce nového bydlení.