Pořídit si bydlení není rozhodně nijak snadné. Mnozí mladí lidé řeší dilema, zda si byt koupit nebo si ho pronajmout. Existuje celá řada pro i proti pro oba způsoby. Jít do hypotéky se hodně lidí obává, protože je to závazek na celý život. Otázky „co když přijdu o práci, co když se rozvedeme, co když se mi přihodí úraz“ jsou celkem na místě. Člověk opravu neví, co bude zítra, natož za deset let. Pokud si chcete vzít hypotéku, určitě je žádoucí, aby byla co nejnižší. To znamená, získat dostatečnou finanční hotovost.
 

Vydat se do zahraničí

Mnoho mladých lidí bydlení řeší prostřednictvím práce v zahraničí. Dříve bylo možné v zahraničí pracovat buď za pár liber jako au pair nebo na zemědělské farmě, dnes díky tomu, že je Česká republika součástí Evropské unie, mají občané České republiky a především mladí lidé možnost odejít pracovat do zahraničí a to v profesích, které dříve patřily mezi nedostupné.

Jistě to nemůžeme mít mladým schopným odborníkům za zlé, že podprůměrnou mzdu v České republice, za kterou si lze pořídit pronájem garsoniéry celkem ochotně vymění za vidinu velmi solidního příjmu v eurech, librách, nebo dolarech v zahraničí.

Jsou lidé, kteří si peníze vydělají lehce a ještě lehčeji je utratí, ale mnozí mladí lidé dnes mají tolik zodpovědnosti, že si peníze poctivě spoří s vědomím, že se v průběhu několika let vrátí do České republiky a za našetřené peníze si pořídí své vlastní bydlení, případně si vezmou hypotéku, ale ta bude v řádů pár stovek tisíc a nikoli několika miliónů a to je hned mnohem lepší pocit.
Samozřejmě to ovšem nejsou jen peníze na pořízení bydlení a výrazné snížení částky za hypotéku.

Neocenitelné jsou zejména odborné zkušenosti a v neposlední řadě také jazykové. Je zřejmé, že po zkušenostech v zahraničí Vaše cena na trhu práce výrazně stoupne a Vy dokážete spojit užitečné s užitečným.