Odesílání zboží poštou stojí a padá na schopnosti důkladně zabalit zásilku tak, aby nedošlo k jejímu poškození. Balení totiž vyžaduje určitou dávku intuice a citu pro věc, ne každý se vždy dokáže tohoto úkolu zhostit tak, aby obstál na výbornou. Do hry vstupuje celá řada faktorů, jako je objem předmětu, jeho hmotnost, tvar, ostré hrany, křehkost, odolnost a pevnost vůči mechanickému namáhání a některé další vlivy. Zásadní je pak odhadnout vhodný balicí materiál, aby nebyl příliš nákladný, nebo naopak zcela nevhodný z technického hlediska.

staré fotografie

Plastové (igelitové) poštovní obálky – v současné době jsou na trhu dostupné i tyto balicí materiály, s nimiž vystačíte na některé typy předmětů. Jsou to zejména velmi pružné a ohebné oděvy, dekorativní textilie, ložní prádlo a přehozy, polštářky, výšivky a dekorativní drobnosti, které nevyžadují pevný obal.

kartonové obálky

Kromě textilu jsou plastové obálky ideální pro odesílání tištěných dokumentů, pohlednic, DVD nosičů, diářů, knih, prospektů, kalendářů, samolepek, fólií, tapet a plakátů, a to za určitých podmínek. Vnitřek obálky by měl být zabezpečený před průhybem např. tvrdým kartonem a obálka pak musí být označena symbolem pro křehké předměty.

Igelitové obálky 2pack nejsou určeny pro transport čehokoli s ostrými a příliš pevnými okraji, které by mohly tenký plast obálky proříznout, jako je volně pohyblivé nářadí, kuchyňské potřeby, nože atp. V některých případech je vhodné vnitřek obálky vyplnit např. sáčkem na zip, bublinkovou fólií či bublinkovou obálkou, které jsou ideální pro výplně měkkých i tvrdých vnějších obalů z plastu i papírového kartonu.

Výhodou obálek z plastu je i jejich zdravotní nezávadnost, jedná se o nízkohustotní polyetylen s certifikátem pro kontakt s potravinami, kuchyňskými potřebami, dětskými hračkami a dalším běžně využívaným zbožím v domácnostech.